Alüminyum profil boyama kaliteli işçilik ve kaliteli malzeme ile yapılmalıdır. Alüminyum boyama konusunda birçok fikir önerileri bulunsa da alüminyum malzemesine yanlış boyama tekniği uygulanması hüsranla sonuçlanabilir. Boya ve alüminyum malzeme kalitesi boyama işçiliği için önemli bir kriterdir. Osmanlı Alüminyum boyalı profil seçenekleri için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Alüminyum Profilleri Elektrostatik Toz Boya İşlemi

Elektrostatik toz boyama solvent içermeyen yüzey kaplama metodudur. Son kat boya tabakasını oluşturan ince yapılı toz partiküllerden oluşur. Elektrostatik boyama özel boya tabancaları ile yapılır. Tabanca içerisinden geçen elektrostatik yük, kabin içerisinde boyanacak malzemeye yapışır ve yüzey kaplaması gerçekleştirilir. Alüminyum profil kaplama işleminden sonra özel pişirme fırınlarında toz boyanın eritilmesi ve malzemeye yapışması sağlanır. Yüksek kalitede üretilen elektrostatik alüminyum profilleri Türkiye’ nin lider firması aracılığı ile hizmetinize sunulur.

Alüminyum Profil Boyama - Elektrostatik Toz Boya Nasıl Yapılır?

Elektrostatik boyama işlem basamakları şu şekilde sıralanabilir.

  • Alüminyum profillere uygulanacak toz boyanın yüzeye yapışmasını ve alt tabakanın korozyon direncini arttıracak kimyasal ön işlem yapılır.
  • Görünür yüzey dikkate alınarak askılama işlemi yapılır.
  • Corona sistem tabancalar ile yüzeyin toz boya kaplanması yapılır.
  • Son olarak kürlenme işlemi yapılır.

Toz Boyama İşçiliği

Alüminyum profil boyama yüksek hassasiyet ve kaliteli malzeme gerektiren bir işlemdir. Toz boyama işçiliği yapan birçok kurum olsa da ürün kalitesi firma farkını ortaya çıkarmaktadır. Boya kalitesi veya işçilik kalitesinde herhangi bir aksaklık alüminyum profilleri performans etkisini gösterecektir. Osmanlı Alüminyum firmamız toz boyama işçiliği konusunda deneyimli ve mutlak suretle kaliteli işçilik tercih etmektedir.

Toz Boya Nasıl Yapılır?

Toz boya tamamen kuru bir kaplama sistemidir. Elektrikle yüklenen öğütülmüş reçine, pigment ve diğer hammadde taneciklerinden oluşur. Boyanacak ham madde üzerine püskürtülür. Boyanacak malzemeler topraklanır, böylece yüklenen taneciklerin kürlenme fırınlarında eriyip birbirlerine yapışarak düzgün, dayanıklı ve kaliteli bir kaplama oluşturmadan önce malzemeye tutunmaları sağlanır. Toz boyalar termoset (ısı ile kürlenen) ve termoplastik olarak ikiye ayrılır. Isı ile kürlenen toz boyalar en sık kullanılan toz boyalardır. Kürlenme işlemi sırasında geri dönüşümü olmayan kimyasal bir değişime uğrar. Termoplastik toz boyalar ise ısıtılarak tekrar tekrar eritilebilir. Soğutulduklarında katılaşırlar. Özellikle en zorlu performans gerekliliklerinin olduğu yüksek film kalınlıklarında yapılan uygulamalar için uygulanır.

Alüminyum Boyama Teknikleri

Mimari yapı ve sanayi sektöründe sıklıkla kullanılan alüminyum ürünleri farklı modellerde kullanılır. Sektör ihtiyacının artması ve farklı ürün alternatif arayışları alüminyum boyama tekniklerini geliştirmiştir. Çeşitli yöntemler kullanılarak alüminyum boyama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Alüminyum profil boyama kriterleri boya ve işçilik kalitesinden ibarettir. Alüminyum ham madde özelliklerini kaybetmeden boyama işlemi yapılmalıdır. Alüminyum boyama profil ürün seçenekleri web sitemizden inceleyerek sipariş verebilir, kaliteyi ucuza satın alabilirsiniz.

Alüminyum Profiller Hangi Boya ile Boyanmalıdır?

Özellikle yapı sektöründe tercih edilen boyalı profiller neredeyse tüm alanlarda kullanılmaktadır. Profilleri kaplayan boya malzemesi son kat boya tabakasını oluşturan ince toz partiküllerdir. Burada boyama işleminde kullanılacak partiküllerin kalitesi önemli kriterdir. Boya işçiliği ve boyama kalitesi yüksek verimlilikte olması dikkate alınması gereken bir husustur.

Alüminyum Boya Tutar mı?

Elektrostatik boyama ile kaplanan alüminyum profiller, verimliliğin yüksek olması açısından kullanım kolaylığı sağlar. Kaliteli işçilik ve malzemelerle yapılan toz boyama işlemi alüminyum ürün kalitesini arttırır ve uzun yıllar kullanım imkanı sunar.

Alüminyum Boyama Tesisi

Alüminyum boyama tesisleri sektörlerin ihtiyacına uygun alüminyum profil boyama işçiliği yapmaktadır. Tesislerde kullanılan teknolojik ürünler ve kaliteli malzemeler ile boyalı alüminyum profiller üretimi yapılır. Osmanlı Alüminyum firmamız kaliteli üretim ve işçilik politikası konusunda büyük bir hassasiyet göstermektedir. Müşteri memnuniyeti esas alınarak, tüm alüminyum profil çeşitleri kaliteli, işlevsel ve farklı özellikler sergileyen ürünler tedarik ediyoruz.