Ekstrüzyon Profil - Ekstrüzyon Kalıp Tasarım

Ekstrüzyon profil alüminyumun değişik kalıplar içinde şekil almış halidir. Ekstrüzyon profil, farklı şekil ve ebatlarda üretilmektedir. Alüminyum hammaddesi ve farklı kaliteli malzemeler kullanılarak alüminyum ekstrüzyon profiller elde edilir. Osmanlı Alüminyum firması olarak sektörlerin ihtiyaç duyduğu ekstrüzyon profil ürünlerini tedarik ediyoruz. Alüminyum ürünlerinin profil ve kalıp çeşitliliği içerisinde ihtiyacınız olan ürünü tercih ederek güvenle satın alabilirsiniz.

Ekstrüzyon Profil Kalıp Tasarımları

Profil kalıp tasarımları için teknoloji imkanları kullanılır. Gelişen teknoloji ile üretim sanayi büyük gelişmeler göstermiştir. Özel yazılım simülasyonları ile profil kalıp tasarımları gerçekleştirilir. Bilgisayar ortamında gerçekleştirilen bu tasarımlar, kalıp üretimine geçmeden olası problemlerin önlenmesinde yardımcı olmaktadır. Alüminyum ekstrüzyon kalıplar, simülasyon teknolojisi ile modern ve kaliteli profil tasarımları ortaya çıkarmaktadır. Model ve üretim yöntemlerinden kaynaklı hataların önüne geçerek, zaman ve emek kaybını engeller. Üretim aşamasında mümkün olmayan düzeltmelere yardımcı olarak, ihtiyaç ürünlerinin en doğru şekilde üretilmesi mümkün hale gelir.
Ekstrüzyon alüminyum kalıp üretiminde kullanılan ürünler ve kalıp tasarımları kusursuz olarak yapılmalıdır. Uzmanlar tarafından hazırlanan ekstrüzyon profil, uzun ömürlü ve sorunsuz kullanım sağlamaktadır. Beklentilerin %100 verimli olarak karşılanması için profesyonel bakış açısı, tecrübe ve bilgi birikimi gerekmektedir. Firmamız bu deneyimlerden yola çıkarak ekstrüzyon profil üretimleri tercih ederek siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Sektör ihtiyaçlarını doğru olarak analiz ediyor ve ideal şartlarda alüminyum ekstrüzyon malzemeler kullanıyoruz.

Osmanlı Alüminyum Ekstrüzyon Profil Kalıp Tasarımları

Çağın metali olarak kullanılan alüminyum geniş bir kullanım alanına sahiptir. Teknik özelliklerinden dolayı tüketim ve tercih edilme miktarı her geçen gün artıyor. Her sektör için alüminyum kullanımı yapılmaktadır. İhtiyacın bu kadar fazla olması alüminyum ve alüminyum çeşitliliğini arttırıyor. Teknolojinin de gelişmesi alüminyum metalinin farklı özelliklerde ve şekillerde üretilmesine olanak sağlıyor. Alüminyum ekstrüzyon üretim metodu kullanıcılarına daha sağlıklı ve dayanıklı ürünler kullanımına olanak sağlamaktadır.

Uzun yıllardır alüminyum sektöründe vermiş olduğumuz hizmetlerimizle tüm müşterilerimizin memnuniyetini kazanmaya devam ediyoruz. Alüminyum malzemelerinin her türlü model ve özelliği ile sektörlerin taleplerine çözüm ortağı oluyoruz. Hafif ve kolay şekil alabilen alüminyum binlerce çeşit profilleri ile hizmet veriyor. Alüminyum ekstrüzyon profilleri ise kaynak dikişsiz olması, geniş yüzey kalitesi, montaj, bağlama ve birleştirme işlemlerinin kolay olması gibi özellikleri ile en sık ihtiyaç duyulan alüminyum profillerdir. Alüminyum ekstrüzyon ayrıca tasarımcılarına esnek ve özgür şekil alabilme fikirleri sunar. Böylece ekstrüzyon profil hayalleri sınırlamaz ve istenilen farklılıkta üretilebilir.

Ekstrüzyon Profil Kullanım Alanına Özgü Olarak Üretilir

Ekstrüzyon firmaları yeni ve özel tasarımları ile üretim yapmaktadır. Sektörün ihtiyaç duyduğu alanın özelliğine göre alüminyum ekstrüzyon üretimi yapılabilir. Alüminyum ekstrüzyon profil ürünlerinin en önemli özelliklerinden birisi de budur. Kullanım alanının önemi ve riskine göre sınıflandırma yapılır. Alüminyum alaşımları kullanılarak üretilen ekstrüzyon profil üretiminde hassas çalışmalar gerçekleştirilir. Ekstrüzyon profil için 3 temel öğe gereklidir;

  • Ekstrüzyon presi,
  • Kalıp,
  • Alüminyum hammadde.

Genel olarak ekstrüzyon alüminyum alaşımların özel kalıplar ile simülasyon teknolojisi kullanılarak üretilmiş halidir. Alüminyum ekstrüzyon sıcak olarak yapılmaktadır. Alüminyum profiller presten çıktıktan sonra yüzeylerde leke oluşmaması, yüzeye zarar vermemesi ve eloksal işleminden sonra gri lekelerin oluşmaması için ısıya dayanıklı özel tekstil ürünleri kullanılır. Ekstrüzyon profil farklı model ve ölçülerde üretimi müşteri taleplerine bağlıdır.

Ekstrüzyon Tarihi

Günümüzde hala birçok hafif metal ekstrüzyon profil üretiminde kullanılan sıcak ekstrüzyon yöntemi Alexander Dick tarafından 1894 keşfedildi. Günümüzde ise alüminyum en çok ekstrüde edilen metal ve hem soğuk hem de sıcak ekstrüzyon yöntemi kullanılmaktadır. Alüminyum ekstrüzyon profil için artan talep İkinci Dünya Savaşı sırasında uçak üretimi ve diğer askeri gereksinimleri üretmek için fazlasıyla arttı. Ekstrüzyo profillerin hızlı gelişimi İkinci Dünya Savaşı' ndan sonra da devam etti ve savaş sonrası dönemde önemli bir büyüme yaşadı.  Konut sektörü de dahil olmak üzere çeşitli sanayi alanlarını dönüştürmeye başladı.

Günümüze kadar geçen süreçte de, ulaştırma ve inşaat sektörlerinde alüminyum ekstrüzyon ürünleri önemli bir yer almıştır. Günümüzde, ekstrüzyon kullanımı sırasıyla kapı, pencere üretimi ve taşıma araçları gibi çalışmalar için sıkça kullanılmaktadır. Ekstrüzyon profil ürünleri diğer büyük kullanım alanları tüketici ürünleri, köprü ve otoyol inşaatıdır. Yeni hedefler doğrultusunda ve teknolojinin sağladığı imkanlar ile alüminyum ekstrüzyon geleceğin önemli bir parçası olmaya devam edecektir.

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.