Ürün Kodu: OS.B40
Stok Durumu: Stok Bilgisi Alınız
Teknik Özellikler
A (mm) 19
B (mm) 15
C (mm) 2
Gramaj (kg/m) 0,291

Alüminyum Boru

Alüminyum Boru hafif malzemeler olduğu için ağırlığın ve hareketliliğin yoğun olduğu ortamlarda kullanılmaya müsait profillerdir. Osmanlı Alüminyum firması olarak uzun yıllardır Alüminyum Boru tedariğinde öncü firmalardan olmanın gururunu yaşamaktayız.

Alüminyum Boru Nedir?

Alüminyum Boru gümüşümsü renkte hafif yapılı bir metaldir. Endüstrinin pek çok alanında hafif özellikte olması sebebiyle tercih edilir. Dünya ekonomisine önemli katkıları bulunan alüminyum, uzay ve havacılık sanayisinde vazgeçilmezdir.

Alüminyum Boru Çeşitleri

Alüminyum Boru çeşitleri endüstride ve birçok sanayi alanlarında kullanılmaktadır. Kullanım alanlarının yaygın olması nedeni ile Alüminyum Boru farklı çeşitlerde ve modellerde üretilmektedir.

Alüminyum Boru çeşitleri;
Yuvarlak tüpler
Profil boruları
Yivli borular
Alüminyum takviyeli borular
Duralumin tüpleri

Alüminyum Boru çeşitleri müşteri ihtiyacına göre sınıflandırılır. İnşaat, sanayi, endüstri, gemicilik gibi alanlarda sıklıkla tercih edilir. Osmanlı Alüminyum firması ihtiyacınıza uygun Alüminyum Boru çeşitlerini sizlere sunmaktadır.

Yuvarlak Tüpler

Yuvarlak Alüminyum Boru tüpleri özellikle sıcak ve soğuk su sistemleri inşası için kullanılır. Isıtma sistemlerini düzenlemek amacıyla yuvarlak tüpler tercih edilir.

Profil Boruları

Profil borular yapım aşamasında sıkça kullanılan Alüminyum Boru çeşitleridir. Profil borular oval, dikdörtgen, kare, düz oval şekillerde satılmaktadır. 

Yivli Borular

Virajlı döşeme alanlarında tercih edilir. Havalandırma sistemleri, bacalar, gaz taşıyan boru hattı düzenlemesi için yivli borular kullanılır.

Alüminyum Takviyeli Borular

Alüminyum takviyeli borular ısıtma ve su temini alanlarında yaygın olarak kullanılır. Eskiden yoğun ısıtma tesisatlarında sıklıkla kullanılırdı. Alüminyum takviyeli boruların dezavantajı iki katman arasındaki alüminyum eğilirse zarar görür ve işlevini yitirir. Bu nedenle günümüzde fazla tercih edilmez.

Duralumin Tüpleri
Uçak, otomotiv, inşaat gibi alanlarda yaygın olarak kullanılır. İçi boş profillerdir ve ürünlerin büyüklüğü ihtiyaca göre değişir.

Alüminyum Boru Profilleri

Birbirinden farklı sektörlere hitap eden Alüminyum Boru profilleri birçok yönden farklılık gösterir. Yapı inşa sanayinde oldukça yaygın kullanılan ürünlerden birisidir. Sektör ihtiyacına göre şekil alır. Yani yuvarlak, kare, dikdörtgen geometrik Alüminyum Boru şekillerinde üretim yapılır. Geometrik olarak birbirinden farklı şekillerde özel üretim noktasında oval Alüminyum Boru, standartlara uygun şekilde üretilirken bu oval boru ve profilleri müşteri talebine en uygun şartlarda özel ebatlarda üretilmektedir. Projelerin ihtiyaçlarına göre dünya kalite standartlarına uygun olarak üretim yapılırken tamamen projeye uygun ebat ve kalınlıkta da üretim sağlanmaktadır.

Eloksallı Alüminyum Boru Profilleri

Eloksallı Alüminyum Boru işleminde en önemli detay kaplama kalitesidir. Kaplama kalitesi ne kadar yüksek ise çıkan sonuç o kadar öz verili olmaktadır. Osmanlı Alüminyum olarak eloksallı Alüminyum Boru temininde kullandığımız malzemeler 1. Sınıf kaplamalı ürünlerinden oluşmaktadır. Alüminyum Boru ürünlerinde en iyi hammadde kullanılarak satışa sunulmaktadır.

Boyalı Alüminyum Boru Profilleri

Statik toz boya ile alüminyum boyama işlemini alanında uzman ekipler yapmalıdır. Boyama yapılacak Alüminyum Boru kullanım alanı net olarak belirlenmelidir. Talebe göre renk seçimi, ebat ve mataryel türü belirlenir.
Boyalı borular, anti pas boyaları sayesinde korozyona uğrama direnci artan ve raf ömrü uzun profillerdir. Boyalı borular korozyona karşı dirençli olduğu için uzun ömürlüdür. Boyalı Alüminyum Boru profilleri daha çok makina, inşaat ve çeşitli endüstriyel projelerde tercih edilmektedir.

Alüminyum Boru Ölçüleri

Alüminyum Boru ölçüleri borunun çapını göstermektedir. İhtiyaç alanına göre santimetre ve milimetre cinsinden Alüminyum Boru ölçümleri hesaplanır. Firmamızda müşteri ihtiyacına göre boru ölçüleri tedarik edilir. Alüminyum Boru profil ölçüleri 6 mm çapından 600 mm çapına kadar ölçümler yapılır. Özel ölçüler ile hazırlanan Alüminyum Boru makine sanayi, otomotiv, savunma, inşaat, reklam, ışıklandırma sanayi bölgelerine iletilir.

Alüminyum Boru Fiyatları

Alüminyum Boru fiyatları alüminyum ölçülerine göre hesaplanır. Ölçü bazında hazırlanan Alüminyum Boru türleri ve alüminyum hammaddesi fiyatları etkiler. Ekonomik ve avantajlı Alüminyum Boru fiyatları bilgisi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Alüminyum Boru Neden Tercih Edilir?

Alüminyum hammadde açısından oldukça zengin bir metaldir. Kullanımının yaygın olmasının ilk nedeni hafif yapılı olmasıdır. Birçok alanda Alüminyum Boru tercih edilme sebepleri;
Hafif olması,
Bütün hava koşullarına uyumlu olması,
Bulunduğu ortamda yiyecek, sıvı ve gazlara bir etkisi bulunmaması,
İç veya dış mekanlarda uzun süre kullanılabilmesi ve bulunduğu ortama uyumlu olması,
Darbelere karşı dayanıklı ve dış etkenlerden etkilenmemesi,
Kolay şekil alabilmesi ve ihtiyaca uygun şekillerde üretim sağlanabilmesi açısından her alanda tercih edilir.
İnovatif ürünler geliştirmek isteyenlerin vazgeçemediği malzeme olan Alüminyum Boru farklı türlerde üretilmektedir. Doğadaki formundan sanayiciye giden süreçte farklı aşamalardan geçmekte ve ihtiyaç duyulan ürüne dönüşmektedir. Osmanlı Alüminyum firması olarak alüminyum sektörünün ihtiyaç duyduğu ürünleri geliştirmek ve sizlere ulaştırmak üzere hizmet veriyoruz.

Alüminyum Boru Nerelerde Kullanılır?

Alüminyum Boru sanayi ve endüstri alanlarında en çok kullanılan metaldir. Kolay soğuyup ısınma özelliği olduğundan dolayı soğutma sanayisinde geniş yer kaplar. İnşaat, gemi, makine, reklam, otomotiv sektörleri yaygın olarak Alüminyum Boru tercihi yapar.

Aslında baktığımız her alanda Alüminyum Borular mutlaka vardır. Alüminyum Boru tamamen farklı sektörlerde kullanılmasına izin veren yüksek performans özelliklerine sahiptir. Deformasyon ve yıkım olmadan birkaç on yıl hizmet edebilirler. Sıcaklık dalgalanmaları ve çeşitli dış uyaranlardan etkilenmezler, böylece Alüminyum Boru ürünleri tüm hava ve iklim koşullarında başarılı bir şekilde çalıştırılabilir.

Teknik Özellikler
A (mm) 19
B (mm) 15
C (mm) 2
Gramaj (kg/m) 0,291