Ürün Kodu: OS.KÖ148
Stok Durumu: Stok Bilgisi Alınız
Teknik Özellikler
A (mm) 100
B (mm) 100
C (mm) 10
Gramaj (kg/m) 5,131

Alüminyum Köşebent

Alüminyum köşebent farklı alanlarda kullanılmak üzere standart veya özel üretim olarak yapılmaktadır. Alüminyum yapılı olması nedeni ile küf, pas, dış etkenlerden etkilenme olmaması ve dayanıklı olma özelliğinden dolayı geniş kullanım alanına sahiptir. Alüminyum köşebent hafif malzemeler olduğu için de müşterilerin en çok tercih ettiği üründür.

Alüminyum Köşebent Kullanım Alanları

Alüminyum köşebent genel olarak pencere kasaları, elektronik ürün iskeletleri, dolap ve raf kurulumu, cam çerçeve kapama gibi köşe birleştirme işlemi için kullanılır. İhtiyaca göre alüminyum köşebent modeli ve ölçüsü şekil alır. Firmamıza başvurarak istediğini alüminyum köşebent profili sipariş verebilirsiniz.

Alüminyum Köşebent Profilleri

Sektör ayırt etmeksizin alüminyum metalleri her alanda kullanıma elverişli ürünlerdir. Osmanlı Alüminyum firmamız sizlerin ihtiyaçlarına göre alüminyum köşebent ürünlerine şekil vermekte ve sizlerin memnuniyetini garantilemektedir. Bünyemizde bulunan alüminyum köşebent malzemeleri 1. Sınıf kalitede orijinal ve kaliteli ürünlerdir. Çok amaçlı kullanıma uygun olarak tedarik edilir veya sizlerin arzularınıza göre şekillendirilir. Uzman ekip kadrosu ile İstanbul ve tüm Türkiye’ ye alüminyum köşebent satışlarımız başarılı ve memnuniyet garantili olarak yapılır.

Alüminyum Köşebent Profil Çeşitleri

Yaygın kullanıma sahip alüminyum köşebent profil çeşitleri farklı şekil ve modellerde üretilir. İmalathanelerde verilen sipariş üzerine alüminyum köşebent üretimi yapılır. Üretilen tüm köşebentler harf ve sayılar ile farklı farklı kodlar ile isimlendirilmektedir. Bu kodlar alüminyum köşebent profil çeşitlerini göstermektedir.
Firmamıza alüminyum köşebent siparişi vermek için köşebent kodları, kullanım alanı bilgisi ve ölçü vermeniz yeterli olacaktır. Köşebent profil çeşitleri termikli, termiksiz, boyalı, eloksallı köşebent gibi türleri bulunmaktadır. Verdiğiniz kodlar, ölçüler ve kullanım alanı gibi bilgiler ile alüminyum köşebent türünü seçebilirsiniz.

Kullanım Alanına Göre Alüminyum Köşebent Seçimi

Adından da anlayabileceğiniz gibi köşebent ürünleri köşe alanlarında birleştirme amacı ile kullanılmaktadır. Köşe gördüğünüz tüm alanlarda kullanıma uygundur. Köşebentler alüminyum yapılı ürünlerdir. Çünkü alüminyum her alanda kullanıma uygun hafif ve sağlam metallerdir. Alüminyum köşebent malzemeleri kullanılacak olan alana göre özel olarak tasarlanır. Bu nedenle alüminyum köşebent seçimi için kullanılacak alanın netleştirilmesi gerekir.

Alüminyum Eloksallı Köşebent

Eloksallı alüminyum, alüminyum metalinin kaplanmış haline denir. Bu kaplama sayesinde alüminyumlar daha kullanışlı hale gelmektedir. Alüminyum köşebent malzemeleri de isteğe göre eloksal işleminden geçirilerek sizlere teslim edilir. Eloksallı alüminyum köşebent görsel açıdan önemli olan alanlarda daha yaygın olarak kullanılır. Talebe göre renkli eloksal ve mat eloksal şeklinde üretim yapılır.

Alüminyum Boyalı Köşebent

Boyalı köşebentler müşteri isteğine göre istenilen renk ve ölçülerde şekil alır. Boyalı alüminyum köşebentler estetik kaygının olduğu özellikle reklamcılık, tabela, dış cephe aksesuar tamamlamasında kullanımı yaygındır. Alüminyum köşebent çeşitlerinden boyalı köşebent dış mekanlarda ve aksesuar sektörleri tarafından tercih edilmektedir. Boyalı köşebent malzemeleri kaliteli boya kullanılarak boyanmalıdır. Ürün alımında bu kriterleri göz önünde bulundurunuz. 

Alüminyum Termiksiz Köşebent

Alüminyum profil aksesuarları içinde yer alan alüminyum termiksiz köşebent işlenmemiş saf metaldir. Kullanım alanı tüm sektörlere hitap eder. Estetik kaygının olmadığı tüm alanlarda termiksiz köşebent kullanılır. Maliyeti ucuz ve kolay şekillendirildiği için kullanıma uygun alüminyum köşebent çeşididir.

Alüminyum Ham Köşebent

Endüstri ve sanayi sektöründe en çok tercih edilen üründür. Alüminyum ham köşebent kullanıma göre bulunduğu ortama ayak uydurabilir ve uzun yıllar kullanılabilir. Paslanmaz, dış etkenlere ve hava koşullarına oldukça dayanıklı malzemelerdir. Alüminyum köşebent ürünleri arasında en sık kullanılan ürünlerden biridir.

Alüminyum Köşebent Ölçüleri

Alüminyum köşebent, eşitkenar ya da çeşitkenar olarak üretilir. Eşitkenar köşebent ölçüleri: EN10056-1: 1998 standardına göre belirlenir. Tolerans değerleri, EN10056-1: 1994 standartlarındadır. Yüzey durumu ise EN10163-3 2004 standardındadır. Çeşitkenar köşebentler ise eşitkenat köşebentler gibi ölçü standartları aynıdır.

Alüminyum Köşebent Fiyatları

Alüminyum köşebent fiyatları alüminyum köşebent ölçüsü ve modeline göre belirlenmektedir. Firmamıza verdiğiniz siparişler sonrasında kullanılacak malzeme türü, malzeme ölçüsüne göre birim fiyatlarından hesaplanmaktadır.
Köşebent ürünleri yapı sektöründe kullanıldığında iç dekorasyon estetik ve hoş görünümü elde etmesini sağlar. İşlevsel ve kullanışlı yapıda olan alüminyum köşebent ürünleri içinde barındırdığı teknik özelliklere ve ebatlarına göre fiyatlandırılır.
L Köşebent
L köşebent kullanım alanı en yaygın olan köşebentlerdir. Raflarda, evlerde, mobilya ürünlerinde, beyaz eşyalarda ve köşe olan tüm ürünlerde L köşebentler kullanılır. L köşebentler farklı kullanım alanlarına sahip olduğu için çok fazla çeşitli L köşebent üretilmektedir.

Merdiven Köşebent

Merdiven köşebent merdiven kenar profilleri olarak kullanılır. Merdivenler fiziksel zorlanmanın en fazla olduğu bölgelerdir. Bu nedenle merdiven profilleri sağlam ve dayanıklılık seviyesi olabildiğince yüksek olmalıdır. Hem estetik açıdan hoş görünüm hem de sağlam yapılı merdiven korkuluları için merdiven köşebent tercih etmelisiniz. İstediğiniz model ve ölçüde alüminyum köşebent seçeneği ve merdiven köşebent tercihi yapabilirsiniz.

Alüminyum köşebent uygulamaları dünyada en çok kullanılan köşebent malzemesidir. Sağlam ve dayanıklı olması nedeni ile bulunduğu ortama uyum sağlar ve darbelere karşı etkilenmez. Köşebent uygulamasının en önemli avantajı düzgün hatlar ortaya çıkarmasıdır. Yüksek kalitede üretilen köşebent profilleri kullanıcısı ile buluşturulmaktadır. Firmamız köşebent siparişlerinizi özenle hazırlayarak en kısa sürede sizlere teslim etmektedir.

 

Teknik Özellikler
A (mm) 100
B (mm) 100
C (mm) 10
Gramaj (kg/m) 5,131